پویش فدکیه

پویش فدکیه
خطبه خوانی خطبه فدک با طرح پویش فدکیه

آن جا که خلقِ اولِ هستی، حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله در وصفِ حضرت زهرا سلام الله علیها می فرماید: فاطمه، فاطمه نامیده شد چرا که خلق از معرفتش عاجزند، کدامین قلم است که بتواند از او بنویسد و کدامین درک است که یارای فهم او را داشته باشد، و ما ادریک ما لیله القدر.
آن جا که امیرِ عالَمِ وجود، آه از نهادش برآمده و بر مزار پنهان فاطمه صلوات الله علیها می فرماید: کاش جانم به همراه ناله هایم از تن بیرون می شد، کدامین زبان است که بتواند از دریای بیکرانِ رنجها و ظلمهایی که بر او روا داشتند، سخن بگوید.
چه بگویم و از کدامین ظلم فریاد بر آرم، از غصب فدک یا از شعله های افروخته بر درب خانه وحی، از ضرب سیلی یا شکستِ پهلو و بازو، از شهادت محسن بگویم یا از درد سینه و پهلو گاهِ نفس کشیدن.
باید که از دستهای بسته با طناب در برابر چشمان فاطمه سلام الله علیها سخن گفت، ظلمی که برای او از هر ظلم دیگری جانکاهتر و جانسوزتر بود.
آری دوست من! فاطمه سلام الله علیها برای دفاع از ولایت و امامت تا پای جان ایستاد و محسنش را هم قربانی ولایت کرد تا کوتاهی نکرده و به وظیفه عمل کرده باشد.
پس ما را نشاید و نباید که در این عرصه کوتاهی کنیم. بر ماست که با استفاده از تمامی امکانات و به اندازه توانمان فریاد مظلومیت این حجت الهی را به جهانیان برسانیم.
مباد که از رسالت خویش غافل شویم که شاید فرصتی دیگر دست ندهد تا انجام وظیفه نماییم.
و مباد که اسم ما در طوماری نوشته شود که حضرت زهرا سلام الله علیها را یاری ننمودند و یا به اندازه توان یاری نکردند.
مباد که در روز واپسین شرمنده گردیم و آه حسرت از نهادمان برآید که ای کاش غفلت نمی ورزیدم.
امروز و الان باید برای این مهم قدم برداشت که معلوم نیست برا من فردایی وجود داشته باشد.

 

حتما ببینید

حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام

به هر عالمى نباید اعتماد کرد

اقتباس از سخنان مرجع عالیقدر حضرت آیه الله العظمى حاج سید صادق حسینى شیرازى دام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *