افتخار قم
حضرت معصومه علیهاالسلام را عمال بنی‌ عباس در #ساوه مسموم کردند. آن حضرت در حال #بیماری قم را اختیار کرد چون قم مرکز شیعیان بود از این رو رهسپار قم شد»

افتخار قم
🖊 در رابطه با #سفر ایشان، حسن بن محمد بن حسن قمی می‌نویسد: «وقتی حضرت معصومه علیهاالسلام و همراهان به شهر ساوه رسیدند، مأموران حکومت عباسی با آن ها درگیر شدند و عده‌ای از آن‌ها را به شهادت رساندند. حضرت معصومه علیهاالسلام در همانجا بیمار (و به قولی #مسموم) شدند. از همراهان سوال کردند از اینجا تا قم چقدر فاصله است؟ به ایشان عرض شد: «ده فرسخ». حضرت فرمودند: «مرا از اینجا به قم منتقل کنید!»
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹.
🖊 اشتهاردی می‌نویسد: «پس از اینکه مأمورین #حکومت عباسی در ساوه جلوی کاروان حضرت معصومه علیهاالسلام را گرفتند حدود ۲۳ نفر از آن ها کشته شدند، گروهی اسیر و گروهی نیز متواری گردیدند. نقل شده که حضرت معصومه علیهاالسلام را عمال بنی‌ عباس در #ساوه مسموم کردند. آن حضرت در حال #بیماری قم را اختیار کرد چون قم مرکز شیعیان بود از این رو رهسپار قم شد»
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹.
📍پ.ن: حضرت معصومه علیهاالسلام در /۲۳ ربیع الاول سال ۲۰۱ قمرى/ به شهر قم وارد شده و مورد استقبال عده زیادى از مردم مشتاق و شیفته #اهلبیت علیهم‌السلام قرار گرفت.

حتما ببینید

ربیع الاول

خوشحالی اهلبیت علیهم السلام سبب خوشحالی شیعیان

🔸️نهم ربیع الاول، آغاز "یفرحون لفرحنا" است، در #حدیث قدسی معتبر که کلام خداوند است آمده:    « روز نهم ربیع الاول باید عید گرفته بشود.»🔸️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *