رحلت ام المومنین حضرت خدیجه کبری

رحلت حضرت خدیجه کبری

رحلت ام المومنین حضرت خدیجه کبری
روز دهم ماه مبارک یادآور واقعه ای بسیار تلخ در تاریخ اسلام است، واقعه ای که سبب شد تا نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله سال دهم بعثت را سال حزن و اندوه بنامد.
و چرا از دست دادن بانویی چونان او حزن و اندوه را بر قلب عالم امکان ننشاند.
او روزی خریدار یار گشت که همگان فرستاده الهی را سنگ می زدند، او زمانی دل به حبیب خداوند بست که در شبه جزیره همتایی نداشت و کاروان های تجاری اش زبانزد تمام مردم شبه جزیره بود و بزرگترین تاجران شبه جزیره به تجارت با این بانوی بزرگ افتخار می کردند.
ولی تمام این ها روح بلند او را پاسخگو نبود، تمام آن دنیای بی نظیری که در آن زمان برای خود درست کرده بود و آن پیمایش قله های موفقیت دنیایی روح بلند پاکش را آرامش نمی داد . او در پی ماندگاری بود و این ها هیچکدام ماندگارش نمی کردند.
و خداوند متعال هم که او را شایسته می دید انتخابش کرد تا همسر بنده برگزیده و مادر گوهر برتر خلقت یعنی فاطمه اش نماید.
این اتفاق افتاد و خدیجه خاتون همسر حبیب خداوند شد، او تمام دارایی خود که نه بلکه تمام وجودش را در طبق اخلاص قرار داد تا به عنوان بی نظیر “همسری اشرف انبیا” و “مادری اولیای الهی” دست یابد.
“اولین زن مسلمان”، عنوان دیگری است که به خود اختصاص داد و از دیگر ویژگیهایش این که پیامبر صلی الله علیه و آله او را یکی از دو رکن سر پا شدن اسلام نامید: یعنی شمشیر علی علیه السلام و مال خدیجه سلام الله علیها.
آری ! حضرت خدیجه سلام الله علیها در نهایت درایت دنیای بی نظیر خود را کنار گذاشت تا به مقام « أَيْنَ‏ مِثْلُ‏ خَدِيجَةَ صَدَّقَتْنِي حِينَ كَذَّبَنِي النَّاسُ وَ آزَرَتْنِي عَلَى دِينِ اللَّهِ وَ أَعَانَتْنِي عَلَيْهِ بِمَالِهَا إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ أَمَرَنِي أَنْ أُبَشِّرَ خَدِيجَةَ بِبَيْتٍ فِي الْجَنَّةِ مِنْ قَصَبِ الزُّمُرُّدِ لَا صَخَبَ فِيهِ وَ لَا نَصَب‏» دست یابد.
سلام خدا بر ام المؤمنین

حتما ببینید

گلواژه های فاطمی

گلواژه های فاطمی

مقام حضرت زهرا،پس از مقام پیامبر اکرم و برابر مقام حضرت امیرامومنین علی علیه السلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *