ایمان به خدا و نبوت پیامبر صلی الله علیه و آله

ایمان به خدا و نبوت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم

یکی از نکات قابل توجهی که افراد زیادی را به اشتباه واداشته و گاه برخی از شیعیان را هم به اشتباه انداخته است، مسئله ایمان علی علیه السلام به خداوند یکتا و نبوت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است. عده ای در هنگام بیان ایمان حضرت علی دچار این اشتباه شده و می گویند علی در سن ده سالگی ایمان آورد و این بزرگترین اشتباه در حق علی علیه السلام است.

از امام باقر علیه السلام سؤال کردند، علی در چه سنی ایمان آورد؟ حضرت پاسخ گفتند: علی علیه السلام کافر نبود که مؤمن شود. دقت در این مسئله ظریف بسیار حائز اهمیت است و چنانچه گذشت علی علیه السلام در همان روز اول ولادت اظهار و اقرار بر وحدانیت خدا و نبوت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نمود. او و پدر بزرگوارش و اجداد طاهرش هیچ گاه شرک آلود نشده و همیشه از موحدین بوده اند.

این نوجوان ده ساله که از قدرت بدنی فوق  العاده ای برخوردار بود، همیشه در کنار پیامبر بود و همین امر باعث می شد تا بچه های مکی جرأت اذیت و آزار پیامبر را نداشته باشند. آری، پس از آنکه پیامبر ادعای نبوت کرد از محبوبیتش کاسته شد و روز به روز دنیا پرستان بر اذیت و آزارهایشان می افزودند و از جمله به کودکان سفارش می کردند تا پیامبر را آزار دهند ولی کودکان هر گاه علی را کنار پیامبر می دیدند جرأت آزردن او را نداشتند. علی اولین کسی بود که در کنار پیامبر ایستاد و رو به مسجد الاقصی قبله اول مسلمین نماز خواند و لحظه ای پیامبر را تنها گذاشت.

حتما ببینید

گلواژه های فاطمی

گلواژه های فاطمی

مقام حضرت زهرا،پس از مقام پیامبر اکرم و برابر مقام حضرت امیرامومنین علی علیه السلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *